İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KONYA
Konya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Konya Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde AFET Eğitimi 07 Aralık 2017
foto
Konya Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü personellerine afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci eğitimi verilmiştir. Eğitimimizde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın,Acil Durum Ekipleri ve ekiplerin görevleri, afetlerin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır. Tahliye Tatbikatı yapılarak eğitim sonlandırılmıştır.
[Devamı]
İlimizde KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi ile KBRN Masa Başı Tatbikatı Gerçekleştirildi 06 Aralık 2017
foto
KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) maddelerin getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili koordinayon sağlama görevi Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında bulunmaktadır.
[Devamı]
Cihanbeyli İlçemize Bağlı İnsuyu Mahallemizde USAG kapsamında Geniş Bant Deprem İstasyonu kurulmuştur. 05 Aralık 2017
foto
AFAD Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan, "Ulusal Sismik AğınGeliştirilmesi ve Deprem Araştırmaları (USAG)" projesi kapsamında, ülke genelinde 255 genişbantve 658 ivme-ölçer olmak üzere toplam 913 deprem gözlem istasyonu çalıştırılmaktadır. Çeşitliiletişim araçları (uydu, ADSL, GSM) kullanılarak deprem gözlem istasyonlarından gelen gerçekzamanlı verilerle, ülkemiz ve çevresinin deprem aktivitesi 7gün/24saat esasına göre sürekliizlenmekte, veriler kaydedilip, değerlendirmektedir. Resmi Gazete'nin 7/02/2014 tarihindeyayımlanan Bazı Kanun ve KHK Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 34. Maddesinde yeralan ve 5902 sayılı Kanunun 12. maddesine eklenen 2. fıkra gereğince, deprem gözlemi yapanüniversiteler, yerel yönetimler ve tüm kurum ve kuruluşlar deprem gözlem verileri...
[Devamı]
Konya Valiliğinde AFET Eğitimi 05 Aralık 2017
foto
Konya Valiliği personellerine afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci eğitimi verilmiştir. Eğitimimizde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın,Acil Durum Ekipleri ve ekiplerin görevleri, afetlerin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır. Tahliye ve Yangın tatbikatları gerçekleştirilerek eğitim sonlandırılmıştır.
[Devamı]
Kent Plaza AVM'de Eğitim 01 Aralık 2017
foto
Konya Kent Plaza Alışveriş Merkezi personellerine afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Afet, Acil Durumlar, Deprem, Sel, Yangın, Tahliye, Yangın ve Acil Durum Ekiplerinin görevleri konularında eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Konya İHH AKEM Takkeli Dağ Zirve Tırmanışı Etkinliğine Katıldık 27 Kasım 2017
foto
Konya İHH AKEM tarafından savaş, terör, sel, deprem gibi yapay ve doğal afetlerde yapılacak arama kurtarma ve ilk yardıma dikkat çekmek için 26.11.2017 tarihinde Takkeli Dağ zirve tırmanışı etkinliği düzenlendi. Konya İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Eğitim Merkezi (AKEM), doğal afetler ve savaşlar gibi acil durumlarda yapılacak ilk yardım ve arama kurtarma faaliyetlerinin önemine dikkat çekmek için ‘Şehrimiz Konya, Ufkumuz dünya’ sloganı ile ‘Takkeli Dağ Zirve Tırmanışı’ programı gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu etkinliğe, İl Müdürümüz Sayın Yıldız TOSUN, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Konya İHH AKEM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Nikbay, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar, STK temsilcileri ile dav...
[Devamı]
Kantinciler Dernek Üyelerine Afet Bilinci Eğitimi 24 Kasım 2017
foto
Konya Kantinciler ve Esnaf Derneği üyelerine afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci eğitimi verilmiştir. Eğitimimizde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Tahliye, Yangın, afetlerin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
MEVKA "Afet ve Acil Durum Çalışanlarına İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi "Projemiz Kapsamında Eğitimlerimiz Tamamlandı 24 Kasım 2017
foto
Kurumumuzun Mevlana Kalkınma Ajansına sunmuş olduğu TR52/17/TD/0050 referans numaralı "Afet ve Acil Durum Çalışanlarına İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi "isimli proje ulusal düzeyde Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmesi kabul edilmiştir. Bu kapsamada Mevlana Kalkınma Ajansında desteğiyle Kurumumuzdan 35 personel ileri sürüş teknikleri eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almışlardır.
[Devamı]
Özel Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AFET Eğitimi 22 Kasım 2017
foto
Özel Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenlerimize afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Eğitimlerimizde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Özel Süleymaniye Erkek Öğrenci Yurt Müdürlüğü AFET Eğitimi 21 Kasım 2017
foto
Özel Süleymaniye Erkek Öğrenci Yurt Müdürlüğü Müdürlüğü personellerine ve öğrencilerimize , afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim verildi. Eğitimde; Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, tahliye, yangın, yangından korunma yolları, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3637383940