İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KONYA
Konya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Karatay Fevzi Çakmak Anaokulunda AFET Eğitimi 23 Şubat 2018
foto
Karatay Fevzi Çakmak Anaokulu öğrencilerine "Temel Afet Bilinci " konulu eğitim verilmiştir. Okul öncesi öğrencilerinin seviyesine indirgeyerek gerçekleştirdiğimiz eğitimde çizgi film izletilerek afetlerin öğrencilerin zihninde yer edinmesi sağlanmıştır.
[Devamı]
Kadınhanı Faik Ali Fatma Sündüs İçil Yurt Müdürlüğü'nde AFET Eğitimi 22 Şubat 2018
foto
Kadınhanı Faik Ali Fatma Sündüs İçil Yurt Müdürlüğünde personel ve öğrencilere, afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim verildi. Eğitimde; Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, tahliye, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında Temel Afet Bilinci eğitimi ile KBRN (Kimysal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Organize Sanayi Müdürlüğü KBRN Eğitimi ve Tatbikatı 22 Şubat 2018
foto
Organize Sanayi Müdürlüğü'nde afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim verildi. Eğitimde Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri ile KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Arama Kurtarma Ekibimize Dağcılık Eğitimlerimiz Devam Ediyor 21 Şubat 2018
foto
20 Şubat 2018 tarihinde Arama Kurtarma Ekibimiz Konya Dere muhitinden Altınapa Baraj gölüne kadar dağlık arazide 10 km'lik parkurda yürüyüş şeklinde eğitim gerçekleştirmiş olup arazi şartlarında kondüsyon,araziyi tanıma,arazide davranış şekilleri,nefes açma eğitimleri yapılmıştır.
[Devamı]
Buhari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde AFET Eğitimi 21 Şubat 2018
foto
Buhari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde, afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Deprem, Sel, Tahliye ve Yangın konularında 'Temel Afet Bilinci Eğitimi' verilmiştir. Eğitimde, AFAD'ın tanıtımı, afet ve acil durumların türleri, afetlerin insanlar ve ülkemize olan etkileri, yaşam çevremizdeki risklere karşı alınması gereken önlemler, ailelerin ve öğrencilerimizin afetler sırasında doğru davranış şekilleri ile ilgili görseller yardımıyla bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesinde Eğitim 20 Şubat 2018
foto
Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesinde, afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Deprem, Sel, Tahliye ve Yangın konularında 'Temel Afet Bilinci Eğitimi' verilmiştir. Eğitimde, AFAD'ın tanıtımı, afet ve acil durumların türleri, afetlerin insanlar ve ülkemize olan etkileri, yaşam çevremizdeki risklere karşı alınması gereken önlemler, ailelerin ve öğrencilerimizin afetler sırasında doğru davranış şekilleri ile ilgili görseller yardımıyla bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Hasar Tespit Eğitimlerimiz Devam Ediyor 20 Şubat 2018
foto
Müdürlüğümüz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan İnşaat Mühendisi, Mimar ve İnşaat Teknikerlerine verilen Hasar Tespit Eğitimi devam etmektedir.
[Devamı]
Öğrenci Yurtlarında Afet Eğitimi 19 Şubat 2018
foto
Şems-i Tebrizi ve Cumhuriyet Yurt Müdürlüklerinde afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci ve KBRN eğitimleri verilmiştir. Eğitimimizde, Afet ve Acil durumlar, afetlerin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afet sırasında doğru davranış şekilleri, Tahliye, Yangın, Acil Durum Ekiplerinin görevleri ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) tehlikeler konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
1000 çift ayakkabı Bedesten İçi Kunduracılar Derneği tarafından Gönderildi 16 Şubat 2018
foto
Sınırlarımızın güvenliği için Afrin Bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı operasyonunda görev yapan askerlerimize teslim edilmek üzere 1000 çift ayakkabı Bedesten İçi Kunduracılar Derneği Başkanı Abdullah Dölek ve hayırsever arkadaşları tarafından temin edilerek AFAD Koordinasyonunda Kızılay aracılığı ile gönderilmiştir.
[Devamı]
Minik Öğrencilerimiz ile AFET Eğitimi 16 Şubat 2018
foto
Türk Anneler Derneği Anaokulu öğrencilerine "Temel Afet Bilinci " konulu eğitim verilmiştir. Okul öncesi öğrencilerinin seviyesine indirgeyerek gerçekleştirdiğimiz eğitimde çizgi film izletilerek afetlerin öğrencilerin zihninde yer edinmesi sağlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   4243444546