İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KONYA
Konya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

TAMP Aksaray Masabaşı Tatbikatına Katıldık 17 Ekim 2017
foto
Afet Müdahale planı kapsamında 26 hizmet grubunun katılımı ile Aksaray ilinde 17 Ekim 2017 günü saat 09:30 da Masabaşı tatbikatı gerçekleştirilmiştir. İl Afet Müdahale Planı Alan Tatbikatı 18 Ekim 2017 günü gerçekleştirilecektir .26 hizmet grubunun katılımı ile Aksaray Valiliği Koordinatörlüğünde ve Nevşehir AFAD, Niğde AFAD, Karaman AFAD, Konya AFAD, Afyonkarahisar AFAD, Kırşehir AFAD, Ankara AFAD ve Kızılay Genel Başkanlığının da katılımı ile Alan tatbikatı 18 Ekim 2017 günü saat 10:00-17:00 saatleri arasında ilimizde gerçekleştirilecektir.
[Devamı]
Evin Tabanı Göçtü 14 Ekim 2017
foto
14.10.2017 tarihinde saat 17:00 civarında vatandaş tarafından 112 acil çağrı merkezine yapılan ihbarda; Selim Sultan Mahallesi Altın Mühür Sokakta yer alan tek katlı kerpiç yapıda göçme olduğu bilgisi üzerine olay bölgesine Konya AFAD arama kurtarma ekibimiz sevk edilmiştir. Ekibimiz tarafından olay mahallinde yapılan incelemede, tek katlı kerpiç yapının giriş kısmındaki altı boş olan döşemenin çöktüğü, üzerinde yemek yemekte olan 8 kişilik ailenin bu boşluğa düştüğü ve çevredeki komşular yardımıyla çıkarıldıkları, aile fertlerinde herhangi bir ciddi yaralanma olmadığı ancak bir kişinin korku ve panik nedeniyle olay yerine gelen ambulansla sağlık kuruluşuna sevk edildiği tespit edilmiştir. Olay yerine intikal eden İl AFAD Müdürlüğü, Karatay Belediyesi ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü te...
[Devamı]
Deprem,Obruk ve Afet Yönetimi Panelimiz Tamamlandı 13 Ekim 2017
foto
Kurumumuz Konya İI Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen “Deprem, Obruk ve Afet Yönetimi” isimli panelimiz Konya Ramada Otel'de gerçekleşti. Panele AFAD Konya İl Müdürümüz Yıldız Tosun ve Konya Vali Yardımcımız Mehmet Kamil Sağlam'ın yanı sıra çok sayıda panelist ve davetli katıldı.
[Devamı]
Bayır Dıamond Hotel Afet Eğitimi 12 Ekim 2017
foto
Bayır Dıamond Hotel personellerine 12.10.2017 tarihinde Afet, Acil Durumlar, Deprem, Sel, Yangın, Tahliye ve Acil Durum Ekiplerinin görevleri konularında eğitim verilmiştir. Eğitimde afetlerde doğru davranış şekilleri, afetlerin etkileri, ülkemizin afet gerçekleri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afet sırasında ve sonrasında doğru davranış şekilleri, Otel personelinin afet ve acil durumlardaki görevleri ile ilgili bilgilendirmeler yapılmıştır.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 12 Ekim 2017
foto
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Deprem, Obruk ve Afet Yönetimi Paneli 09 Ekim 2017
foto
11 Ekim 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz "Deprem, Obruk ve Afet Yönetimi" konulu Panelimize katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.
[Devamı]
Tekke Musikisi Araştırma ve İcra Derneği ile AFET Eğitimi Tamamlandı 08 Ekim 2017
foto
Tekke Musikisi Araştırma ve İcra Derneği üyeleri ile 7-8.10.2017 tarihlerinde Kurumumuz Eğitim Salonunda ve Derneğin Merkezinde daha önce başlanmış olan eğitimin devamı gerçekleştirilmiştir. Eğitimin ikinci etabında Arama Kurtarma Ekiplerinin Oluşumu, Afet Bölgesinde dikkat edilecek hususlar, ipler, düğümler, arama kurtarma malzemeleri tanıtımı ve kullanımları, enkaz tatbikatı gibi konulara değinilmiştir. Eğitim uygulama yapılarak sona erdirilmiştir. Yoğun ilgileri için Tekke Musikisi Araştırma ve İcra Derneğine teşekkür ederiz.
[Devamı]
Huzurevinde AFET Eğitimi 05 Ekim 2017
foto
Dr. İ.Işık Huzurevi personellerine afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Eğitimde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Selçuklu Sosyal Hizmet Merkezinde Afet Eğitimi 04 Ekim 2017
foto
Selçuklu Sosyal Hizmet Merkezi personellerine afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Eğitimde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılmıştır. Tahliye tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
Mevlana Kalkınma Ajansı Projemiz Kabul Edildi 02 Ekim 2017
foto
Kurumumuzun Mevlana Kalkınma Ajansına sunmuş olduğu TR52/17/TD/0050 referans numaralı " Afet ve Acil Durum Çalışanlarına İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi "isimli proje ulusal düzeyde Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmesi kabul edilmiştir. Bu kapsamada Mevlana Kalkınma Ajansında Proje Sözleşmeleri imzalanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3334353637