İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Konya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

17 Ağustos'u Unutmadık! Unutturmadık! 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldömünde İlimiz merkezinde bulunan Gedavet Parkında Afetlere Karşı Farkındalık Standı açtık. 16 Ağustos saat 20:00 da başlayan Afetlere Karşı Farkındalık etkinliği ve 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde vefat edenleri anma programında tüm Konya halkına Türk Kızılayı ile birlikte doğal afetler hakkında bilgi verilerek broşür dağıtımı yapıldı. Program esnasında 17 Ağustos gecesi yaşanan olayların anlatıldığı fotoğraf sergisi ve tek kişilik "Sesimi Duyan Varmı?" isimli kısa tiyatro gösterisi ile halkımızın deprem konusunda farkındalığı sağlandı.
[Devamı]
'Fay Hattında 2500 Km' 15 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümü dolayısıyla AKUT Ankara Ekibi Gönüllüleri 'Deprem ve Doğal Afetlere karşı hazırlıklı ve bilinçli bireyler olmamız' parolası ile 11-17 Ağustos tarihleri arasında bisikletleriyle Sinop'tan Mersin'e kadar gerçekleştirecekleri etapda İlimize uğramıştır. AKUT Ankara Ekibi Gönüllüleri ile Dedeman Otel'de bir araya gelen İl Müdürümüz Sayın Yıldız TOSUN 17 Ağustos Marmara Depreminin anlam ve önemi, afet ve acil durumlarla ilgili farkındalık çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuştur.
[Devamı]
Beyşehir Anamas Dağlarında Mahsur Kalan Kişiler Kurtarıldı 15 Ağustos 2018
foto
112 acil çağrı merkezi aracılığı ile müdürlüğümüze ulaşan ihbarda: ilimiz Beyşehir İlçesi, Kurucuova mevkiinden Anamas dağlarına kamp yapmak için çıkan 3 vatandaşımızdan 30 yaşındaki 1 vatandaşımızın, Karagöl mevkiinden 1 km indikten sonra rahatsızlandığı bildirilmiştir. Müdürlüğümüzden 4 personel ve 1 araçtan oluşan arama kurtarma ekibi olay yerine sevk edilmiştir. Olay yerinde Konya AFAD, Konya UMKE, Isparta AFAD, Isparta UMKE,Orman Bölge Müdürlüğü ve Jandarma ekiplerince arama faaliyetleri koordineli şekilde yürütülmüştür. Yapılan çalışmalar sonucu masur kalan vatandaşlara ulaşılmış sağlık durumları iyi şekilde sağlık ekiplerine teslim edilmişlerdir.
[Devamı]
Ak Parti İl Gençlik Kolları ile Afet Eğitimi 15 Ağustos 2018
foto
Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığında Afet ve Acil Durumlar, Deprem, Sel, Tahliye ve Yangın konularında eğitim verilmiştir. Eğitimimizde, Afet ve Acil durumlar, afetlerin etkileri, afet ve acil durumlara hazırlık, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afet sırasında doğru davranış şekilleri, Bina Tahliyesi ve Yangın konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Altınekin İlçe Devlet Hastanesinde AFAD Eğitimi 13 Ağustos 2018
foto
Altınekin İlçe Devlet Hastanesi personellerine Afet ve Acil Durumlar, Deprem, Sel, Tahliye ve Yangın konularında eğitim verilmiştir. Eğitimimizde, Afet ve Acil durumlar, afetlerin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afet sırasında doğru davranış şekilleri, Tahliye, Yangın ve Acil Durum Ekiplerinin görevleri konularında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Derbent'de Kaybolan Kişi Bulundu 12 Ağustos 2018
foto
Derbent ilçe merkezinde ikamet eden ve 11.08.2018 günü sabah saatlerinden itibaren kendisinden haber alınamayan 37 yaşındaki Şerif’e ALİŞAR isimli vatandaşımızın kayıp olduğu bilgisi üzerine, gidebileceği yerler göz önünde bulundurularak hem arazide hem de ilçe merkezinde; Konya AFAD İlçe Emniyet, İlçe Jandarma ve vatandaşlarca yapılan arama çalışmaları sonucunda 12.08.2018 günü saat 10:00 civarında komşusunun evinde sağ salim bulunmuştur.
[Devamı]
Toprak Altında Kalan Kişi Çıkarıldı 10 Ağustos 2018
foto
Konya eski buğday pazarı tren garı inşaat şantiyesinde göçük olduğu ve enkaz altında bir kişinin kaldığı ihbarı üzerine arama kurtarma ekibimiz olay yerine gitmiştir. Kişi, itfaiye tarafından toprak altından yaralı olarak çıkarılmış ve sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Hadim İlçesinde Boğulma 02 Ağustos 2018
foto
Konya ili Hadim ilçesi Bağbaşı barajında 30 yaşlarındaki vatandaşın suya düşmüş olduğu ihbarı üzerine, Müdürlüğümüzden arama kurtarma ekibi, Konya İl Emniyet Müdürlüğü su altı arama kurtarma ekibi, Mersin Deniz Polisi ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dalgıç ekibi olay yerine hareket etmiştir. Kişi kurumların ortak çalışması ile 02.08.2018 tarihinde saat 10:20 de İtfaiye Dalgıç ekibi tarafından cansız olarak çıkarılmış ve sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Genç KOMEK Yaz Okulunda Afet Etkinlikleri 26 Temmuz 2018
foto
Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu’na katılan 20 bin öğrenci, Kent Ormanında kurulan yaz kampında doğa ile iç içe çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir. Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak temel afet bilinci eğitimi kapsamında afetlerin tanımı, çeşitleri, afetler sırasındaki doğru davranış şekilleri konularında öğrencilerimize bilgilendirmelerde bulunmaktayız.
[Devamı]
Çevik Kuvvette Görevli Polis Memurlarına AFAD Eğitimi 25 Temmuz 2018
foto
Konya Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yapan Emniyet Personellerine afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci Eğitimi ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Farkındalık Eğitimi gerçekleştirdik.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   5657585960